WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ "POJEZIERZE"

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ "POJEZIERZE"

Nowy park w Lidzbarku Warmińskim

LIDZBARK WARMIŃSKI
Na mapie Lidzbarka Warmińskiego pojawiło się nowe miejsce idealne do spacerów i spotkań ze znajomymi. Zrewitalizowany park w Suchej Fosie to nie tylko nawiązanie do historii i starego parku, ale również nowoczesne rozwiązania.

Na mieszkańców Lidzbarka czeka już nowe, bezpieczne miejsce spacerów i relaksu. Stary park w suchej fosie został zastąpiony nowym kompleksem, zachęcającym do aktywności nie tylko mieszkańców, ale także turystów i gości. „Rewitalizacja tego obszaru Suchej Fosy, który od 1945 roku nie był użytkowany, daje komplementarność, jeżeli chodzi o ofertę turystyczną, a także ofertę wypoczynkową w naszym mieście. Tutaj, kiedy kwitło życie uzdrowiskowe, to i ten park był używany, teraz na nowo chcemy przywrócić miastu właśnie ten teren” - podkreśla Jacek Wiśniowski, burmistrz Lidzbarka Warmińskiego.

Zagospodarowanie terenu Suchej Fosy było wymagającym przedsięwzięciem – nie tylko ze względu na finanse, ale przede wszystkim z powodu stanu nieużywanego parku. „Tutaj po prostu nie można było wejść, w normalnych butach nie można było wejść. Koparki musiały wjechać, zrobiliśmy wymianę gruntu, dopiero mogliśmy cokolwiek robić. Także najcięższym wyzwaniem to było wejść na budowę” - relacjonuje Michał Głodowski, prezes firmy Drogbud.

Nowy park to nie tylko nowe ławki i fontanny, ale przede wszystkim poprawienie komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców. Pojawił się nowy system oświetlenia i monitoringu, wzmocniono skarpy ziemne, zmodernizowano również stare balustrady i ściany widokowe.

Najlepszym dowodem na potrzebę rewitalizacji parku jest zadowolenie osób, które wybrały się na jego oficjalne otwarcie. „Bardzo dobra i trafna inwestycja, oby jeszcze więcej i uważam, że Lidzbark coraz bardziej pięknieje” - mówi pan Sławek. „Mieszkałam kiedyś tu blisko za murami i zawsze było brak tego miejsca. Tu było dużo wody, dużo drzew powalonych, także nie miało to wyglądu, nie było wykorzystane, a to jest fajne miejsce do spotkania” - dodaje pani Barbara.

Wartość inwestycji w lidzbarskim parku wyniosła prawie 2 miliony złotych.